Általános iskolásoknak
„Diákoknak, akik gyorsabban szeretnének végezni a napi iskolai teendőikkel, több szabadidőt szeretnének, hogy a tanuláson kívül jusson idő sportra, barátokra, és amire éppen vágynak. Azoknak, akiknek eddig élvezhetetlen volt a tanulás, azok most könnyedén, élvezettel megtanulják 10 perc alatt ami eddig 1 – 2 órát vett igénybe. Mindazoknak, akiknek eddig a kötelező olvasmányok olvasása egyenlő volt a büntetéssel, azok most ezt a „büntetést” végre tudják hajtani 1 óra alatt, a maradék szabadidejüket, pedig ki tudják tölteni szórakozással.” (U. Mátyás 15 éves diák)
Miért a korhatár?
Ebben az életkorban már stabilan olvasnak a gyerekek és képesek koncentrálva elvégezni az adott feladatokat. Fiatalabb gyerekeknél ez még sajnos problémát okozhat.
A szülőkben felmerülő kérdések:
–Milyen könyvet vigyen magával a tanfolyamra?
Minden esetben olyat, ami érdekli! A könyv témája lehet, természetismeret, történelem, elbeszélés, de NE legyen képeskönyv vagy matematika! A képek zavarni fogják a gyakorlásban, az adathalmazok pedig nem a legjobbak gyakorlás céljából! (ezek jöhetnek akkor, ha már stabilan tudja a techikát)
–Ki fogja bírni a 9 óra tanulást?
A gyerekek többet bírnak, mint gondolnánk! Eddig még minden gyerek kibírta, észre sem vették az idő múlását, hiszen folyamatosan feladatokat kapnak.
– Mi lesz a gyerekemmel, ha egyedül megy el a tanfolyamra?
Kedves Szülő, figyelünk rá! Nem engedjük ki az épületből, együtt vagyunk a szünetekben és együtt ebédelünk a teremben!
– Lesz társasága, lesz más gyerek is?
Mindig vannak gyerekek a csoportban, de tapasztalataink alapján ők inkább a felnőttek társaságát keresik. Élvezik, hogy azonos feladatokat oldanak meg velük, felnőttként vannak kezelve és az ő véleményük is annyit számít, mint a nagykorúaké!
– Mit fog enni?
Jelenlegi helyünkön sajnos nincs étkezési lehetőség, így kérjük csomagoljanak szendvicseket és innivalót!
– Hogyan tudok neki segíteni otthon?
A technikát és annak alkalmazását mi megtanítjuk, ebben nem kell segíteni. Amit ön tehet:
Naponta kötelezővé tenni a gyakorlást! Ez nem igényel sok időt (egy óra), de gyakorlás nélkül nem fog menni és amit tud az el fog veszni!
A gyakorlásnak 3 lépése van:
1. A tanfolyam 2. napja után kézgyakorlatokat kell otthon végezni. Ez inkább egy jó játék, mint feladat és csak 15 percet vesz igénybe!
2. A tanfolyam 4. napját követően jön a 30 napos „mélyítsd el a tudásod” feladat. Ez napi egy órát igényel, ami tartalmaz kézgyakorlatot és magát az extraszenz olvasást, tanulást.
Úgy kell olvasni otthon ahogyan azt 4 nap alatt megtanulta a tanfolyamon. Erre már nagyon jók a regények, ismeretterjesztő könyvek, iskolai tankönyvek. Sokszor felmerül még a következő kérdés is:
Ebben a 30 napban, a rég megszokott, hagyományos módon is olvashat tovább a gyerekem?
Igen, megteheti, ha ezt még stabilabbnak érzi, viszont napi egy órát az extraszenz olvasással foglalkozni kell! Ennyi idő mindenképp kell ahhoz, hogy annyira elmélyüljön a tudás, hogy utána bármikor, bármilyen körülmények között alkalmazni tudja!
Élvezni fogják a gyerekek, hogy az eddig megszokott idő töredéke alatt sajátítják el, illetve tanulják meg a házi feladatokat, olvasnak ki kötelező olvasmányokat és készítenek olyan jegyzetet, amiből évek múlva is visszaemlékeznek az olvasottakra. (ez a szülőnek egy kesze-kusza valami lesz, de minél csúnyább annál jobb)
3. A 30 nap gyakorlás után jön a tanfolyam 5. napja, amit mi ellenőrző napnak hívunk. Ilyenkor a diákok megosztják tapasztalataikat, beszámolnak az élményeikről, mi pedig „leellenőrizzük” és elmélyítjük mindenki tudását! Ezt követően már csak egy feladat van hátra: Használni a megtanultakat!
Ákos szerint, aki 12 éves:
„Érdemes megtanulni, mert az egész életemben szükségem lesz erre.”
(Milyen igaza van!)